Jak se bránit šikaně

Jak se bránit šikaně

Průvodce budováním zdravého sebevědomí

Čelí Vaše děti slovním či fyzickým útokům? Bojí se, mají pocit, že se jim nic nedaří, spolužáci či dospělí se k nim nechovají fér, posmívají se jim a šikanují je? Neumí se zastat samy sebe a nejsou si vědomy vlastní hodnoty?

Náš život nevytváří pouze to, co se v něm děje, ale především to, jak na to reagujeme a jak s tím nakládáme. V kurzu děti pocítí, že v tom nejsou sami, že jim někdo rozumí a že se není za co stydět. Pochopí, proč druzí šikanují, jak se útočníci cítí, přestanou věřit, že útočník je silnější a lepší než oni, začnou být pro sebe důležití, pochopí, že to jsou oni, kdo může ovlivnit jejich budoucí realitu a pochopí, že jsou zodpovědní sami za sebe. Porozumí svému chování a svým pocitům, objeví, že mají sílu a schopnost řešit své vlastní problémy.

Neúspěch není opakem úspěchu, ale součástí cesty k úspěchu.

Cílem kurzu je:

  • podpora sebevědomí a sebedůvěry
  • rozvoj po stránce mluveného i neverbálního projevu
  • osvojení si dovednosti postavit se šikanujícímu chování
  • uvědomění, že mám právo se bránit, chránit sám sebe a nenechat si líbit nic, co mi není příjemné

Kurz je určen všem, kdo chtějí posílit sebedůvěru, samostatnost a zodpovědnost. Je jedno, jestli jste rodiče, učitelé, výchovní pracovníci, terapeuti nebo jinak propojení se světem dětí. Kurz obsahuje základní principy, které jsou pro všechny stejné.

Můžete své dítě před šikanou ochránit? Bohužel ne. Vždy tu budou nešťastní lidé, kteří to řeší tím, že ubližují druhým a někdy zkříží cestu i vašemu dítěti. Řešením není dítě izolovat, ale podpořit ho, aby si vytvořilo povědomí a dovednosti, jak se v případě potřeby bránit a vyhledat pomoc, když už to sám nezvládne. Nácvik řešení konfliktů a změna přístupu k šikaně snížilo její výskyt mnohem efektivněji, než zaměřování se na potrestání šikanujících.

 

Zde vyplňte přihlášku

 

Hodnoceni kurzu účastníky – reference