Etiketa a slovní sebeobrana (pro dospělé)

Ing. Martin Baumann

Absolvent kurzu Etiketa a slovní sebeobrana (12.01.2015)

baumannKurzu “Etiketa a slovní sebeobrana” jsem se zúčastnil v zimě roku 2014. Celý život jsem považoval Etiketu za soubor pravidel a pouček, známých ze školních let, od rodičů a z TV od pana Špačka. Byla to pro mě především zajímavá společenská hra. Nikdy jsem netoužil po tom být takto společensky vázán, natož aby tato „uměle, pro určitou vrstvu lidí“ vytvořená pravidla ovlivňovala má spontánní rozhodnutí. Spojení slovní sebeobrana mě ovšem natolik zaujalo, že jsem se ze zvědavosti přihlásil.
Zpočátku jsem ke kurzu přistupoval jako k zábavné hře. Již při úvodní hodině jsem ale pochopil, že můj dosavadní výklad slova Etiketa byl do značné míry zkreslený a neméně zavádějící. Že pravý význam tohoto slova nemá s omezováním sebe sama mnoho společného. S paní Evou a ostatními účastníky kurzu jsme se pokoušeli humornou formou uplatňovat pravidla etikety především na každodenní životní situace nás samotných. Tehdy mi došlo, že mohou v mnohém můj život usnadnit. Rovněž na určité chování jiných lidí jsem začal pohlížet z odlišného úhlu vzhledem k úctě k tradici, loajalitě, ohleduplnosti, apod.
Co se týče části kurzu s názvem slovní sebeobrana, mám z ní velmi dobrý pocit. Postupně nám byly představeny mnohé jednoduché, ale účinné metody jak slovně zabránit vznikajícímu konfliktu a v nejlepším případě protivníka zanechat beze slov, případně v údivu. Povšiml jsem si, že čím dál častěji vědomosti získané v kurzu uplatňuji v běžném životě a vždy když si tuto skutečnost v danou chvíli uvědomím, mám z toho upřímnou radost, vím totiž, že mě kurz příjemně obohatil. Kurz Etiketa a slovní sebeobrana proto vřele doporučuji, a pokud budu mít v budoucnu dostatek času, určitě se přihlásím na jeho pokračování. Je to sranda a paní Eva je skvělá.

Hodnocení: 5stars

Jitka Stojčenková – Institut a klinika estetické medicíny

Absolventka kurzu Etiketa a slovní sebeobrana

zena

Doporučuji kurz “Etiketa a slovní sebeobrana”.

Hodnocení: 5stars

Michaela Gančevová – dentální hygienistka
m_gancevovaSkvělé kurzy pro všechny, kteří chtějí sami sebe zlepšovat, vzdělávat a posunout dál. Mohu jen doporučit.

Hodnocení: 5stars


Miroslava Petružálková – fyzioterapeutka – hotel Aura Palace ****